ورود

ورود کاربر

0%

QR Code چیست و چه کاربردی دارد؟

QR Code یک عبارت رمزی ماتریسی شکل یا بارکد ۲D(دوبُعدی) است که این بارکُد دربردارنده‌ی چیدمانی از چهارگوش‌ها‌ی سیاه بر روی زمینه‌ی سفید است. داده‌ی نهفته در آن می‌تونه نوشته، نشانی وب، شماره تلفن، یا داده‌ی دیگری باشه. این بارکد را می‌توانیم با پوینده‌ها‌ی QR، تلفن های همراه دوربیندار و تلفن های هوشمند بخونیم. “QR” مخفف “Quick Response” (پاسخ سریع) است، چون سازنده‌ی اون می‌خواست کُد به گونه‌ای باشه که با سرعت زیادی رمزگشایی بشه. جالب است بدونید که این کد در سال ۱۹۹۴ توسط شرکت تویوتا در ژاپن ساخته شده .
با وجودی که برای اولین بار برای ردیابی قطعات در صنایع تولید خودرو استفاده شد، کدهای QR تو زمینه‌های  بیشتری استفاده می‌شه که شامل کاربردهای ردیابی تجاری و کاربردهای راحت سازی در تلفن همراه کاربران (که به mobile tagging شناخته می‌شوند)می شه.اما کاربرد QR تو وب سایت چیه ؟ما خیلی کارا می تونیم با QR تو سایتمون بکنیم که من تو قسمت اول یکیشو می گم:

اول برید تو این سایت بعد گزینه Contact رو انتخاب کنید و فیلدایی رو که می خوایین تو QR کدتون باشه رو اطلاعات وارد کنید و در آخر گزینه Save رو بزنید تا فایل png کدتون ذخیره بشه!

کاربرایی که تلفن های دوربین‌دار با برنامه QR Code Scanner رو داشته باشن می تونن به راحتی با موبایل این کد رو اسکن کنن و همه ی اطلاعات درون QR Code شما رو تو گوشیشون ذخیره کنن!!!

QR Code  کاربردای بیشتری داره که بعدا می گم!!Wink

دسته بندی: 
برچسب ها: 

افزودن دیدگاه جدید