ورود

ورود کاربر

0%

AngularJs چیست ؟

Misko Hevery از گوگل ، خالق یا به قول خودشون پدر AngularJs (انگیولر جی اس) یکی از مشهور ترین و بهترین فریم ورک های جاواسکریپت است . AngularJs می تونه برای اپلیکیشن های تک صفحه ی (single-page-applications = SPA) گزینه ی خیلی خوبی باشه ، خیلی خوب که چه عرض کنم می تونه بهترین گزینتون باشه .

مزیت Angular نسبت به سایر فریم ورک های جاوا اسکریپت رقیب چیست؟

فریم ورک Angular دارای ویژگی های هوشمندانه ای مانند data binding دو طرفه، توانایی ایجاد تگ/ ویژگی/ کامنت های HTML دلخواه که کارایی را کپسوله می کنند و دستورهای تو کار که کارایی HTML نرمال را توسعه می دهد، می باشد. فریم ورک جاوا اسکریپت Angular بسیار چند بعدی و همه گیر می باشد. می توان از آن در پروژه اپلیکیشن های تک صفحه ای بزرگ یا در المان های بسیار کوچک نیز استفاده کرد. نیاز به تنظیمات زیادی برای شروع استفاده از دستور های آماده ی AngularJS نیست. 

نواقص فریم ورک Angular چیست؟

بزرگترین نقص فریم ورک Angular این است که راه های بسیاری برای انجام یک کار وجود دارد. وقتی که شما از Angular برای پروژه های نسبتا بزرگ استفاده کنید می کنید، یافتن بهترین راه برای انجام کارها بسیار دشوار خواهد بود. همچنین باید بسیار مراقب باشید که اگر از رویداد ها و المان های DOM به روشی غیر Angular استفاده می کنید، آنها را پاکسازی کنید تا دچار memory leak (نشت حافظه) نشوید.

یک نمونه از اپلیکیشن هایی که توسط فریم ورک  Angular JS ایجاد شده اند، YouTube برای PS3 می باشد. مثال های بیشتر را می توانید در وب سایت https://builtwith.angularjs.org بیابید.

شروع به کار !

پیشنهاد من برای شروع وب سایت plunker هست . این وب سایت خیلی شبیه به Codpen.io هست با این فرق که خیلی آپشن های زیادی داره و یه جورایی بستر آماده ای برای شروع کد زنی Angular هست .

وقتی که وارد سایت شدید روی این قسمت Launch the Editor کلیک کنید و وارد محیط ادیتور شوید . در این قسمت سورس ها و اسکریپت های مورد نظرتون رو از قسمت سمت چپ ادیتور اضافه کنید + Run رو هم بزنید و شروع کنید به برنامه نویسی !

اگر هم به هر دلیلی دوست نداشتید از این سایت استفاده کنید برای شروع به کار ، کافیه این اسکریپت رو در قسمت هدر سایت اضافه کنیم .

 

شما آماده به کار هستید !

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید